BG Fit

velocentrum_BG_fit

Body Geometry Fit je komplexní metoda nastavení posedu na kole, zohledňující specifické potřeby každého jedince.

Všichni jsme velmi rozdílných výšek, tvarů, velikostí, máme různé stupně flexibility a jiné anatomické rozdíly. Jejím cílem je zajistit jezdci optimální pozici pro podávání co nejlepšího výkonu, odstranění bolestivých problémů spojených s ježděním na kole, a skvělý pocit z jízdy.

Body Geometry Fit taktéž najde uplatnění například při zakázkových stavbách kol.

Body Geometry Fit je možno rezervovat předem na email nebo telefonicky:

E-mail: prodejna.pardubice@velo-centrum.cz 

E-mail: michal.novak@velo-centrum.cz

Tel.: +420 601 381 561

 

Ceník

Body Geometry Fit

  • Rozhovor a následná kontrola. 
  • Časová náročnost cca 3,5 hodiny.
  • S sebou si vezměte: vaše kolo, cyklistické tretry a oblečení.

Cena: 3000,- Kč

Nastavení dalších kol

  • Pokud již máte za sebou jedno měření a chcete nastavit další kola.
  • Časová náročnost cca 1,5 hodiny.

Cena 990,- Kč

 

Body Geometry Fit autorizace a školení 

Každý Specialized Concept Store provozuje Body Geometry Fit centrum a díky velkému objemu prováděných měření má i nejvíce praktických zkušeností. Každý Body Geometry Fit technik absolvuje několika denní školení a po složení závěrečných zkoušek získává titul certifikovaného Body Geometry Fit technika.

Body geometry s certifikací „master“

Body Geometry prováděná technikem s certifikací Master, znamená absolvování několikadenního základního kurzu pro Body Geometry techniky, kde se učí základy anatomie kinetika šlapání, fyzické vyšetření jezdce pro určení ideální pozice na silničním a horském kole, anomálie stavby těla a jejich následná korekce.

Na závěr nejdůležitější samotné nastavení posedu silničního a horského kola a korekce dle pravidel Body Geometry. Poznatky a korekce jsou odzkoušeny při společné vyjížďce s následující diskuzí o provedených změnách a pocitech. K získání  možnosti aplikovat Body geometry technologii na jezdcích, je nutné na závěr úspěšně absolvovat písemný a praktický test.

Po následné praxi technika, 1-2roky v Body geometry studiu, a  doložení počtu provedených měření, má BG technik možnost absolvovat již zmíněnou certifikaci Master, která znamená opět několikadenní školení při kterém je nutno se hlouběji ponořit do základů anatomie stavby těla, rozšířit znalosti v testech fyzického vyšetření, které zaručuje vyvarování se chyb „začátečníků“ Body geometry techniků a umožňuje aplikovat nové detailnější poznatky např. pro pozici na kole pro časovku nebo triatlon a profesionální jezdce. Certifikaci Body Geometry Master je opět nutné doložit znalostmi z již předchozího základního školení a praxe a složení písemného testu s praktickým přezkoušením jednoho z mnoha testů z fyzického vyšetření jezdce.

Certifikace Master je pro naše Body geometry studio důkazem pro dobře odvedenou práci pro jezdce, kteří to dokazují nejen svými výsledky ve startovních listinách, ale i zpětnou vazbou v podobě odeznění zdravotních komplikací, které byly důvodem podstoupení Body geometry nastavení posedu.

 

Body Geometry produkty

Zkratka BG na produktech značky Specialized znamená, že všechny tyto výrobky jsou zhotovené ve spolupráci se specializovaným lékařským, technickým a designérskými pracovišti proto, abyste z každého šlápnutí do pedálů získali maximum potěšení a efektivitu.